HABERLER

Tüm Haberler

Belediye Başkanımız Yakup Hamdi Bozdağ, Mehmet Akif Ersoy'un Ebediyete İntikalinin 81'nci Yıl Dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Tarihte, destansı bir mücadelenin umudunu, azmini, kararlılığını, inancını yüreklerden mısralara taşıyan İstiklal Marşının şairi Mehmet Akif Ersoy gibi, pak bir ruhu, temiz bir vicdanı onun yüksek ideallerini, davasını bugün bir kez daha minnetle yâd ettiklerini ifade etti.

Bozdağ mesajının devamında, "Onu hakkıyla anmak ve ona layık olmak, Akif'i düşünceleriyle, dünya görüşüyle güç karşısındaki asil duruşuyla tanımayı gerektirir. Kahramanlıklarla dolu tarihimizin altın sayfalarına baktığımızda; Çanakkale şehitlerimizin ruhu da, bizleri büyük saldırılar haince emeller ve büyük depremler karşısında ayakta tutan mana da Akif'in Safahat'ında, Akif'in özünde gizlidir. Mehmet Akif, sadece İstiklal Marşımızın şairi değildir. Mehmet Akif Ersoy, Çanakkale'nin olduğu gibi kuruluş ve kurtuluşun şehri olan Kahramanmaraş'ımızın ve bütün Türkiye'nin şairidir. Akif, bir şair olmanın çok, çok ötesinde bir mütefekkir, bir gönül insanıdır. Akif'in tüm şiirleri ve fikirleri bizi biz eden, bize ışık tutan, bizim yolumuzu aydınlatan birer meşaledir. Bu düşünceler ile başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve topyekûn bir milletin duygularına tercüman olan İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy'u ebediyete intikalinin 81.yıl dönümünde rahmet ve minnet duygularıyla anıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Lütfen Duyuru Listemize Dönmek İçin Tıklayınız

İLETİŞİM FORMU